18 Haziran 2009 Perşembe

Efes Şampiyon


Biraz geç kaldık ama tebrik etmemek de olmazdı. Efes Pilsen 3 yıl ara verdikten sonra yeniden şampiyonluğu yaşadı. Bu şampiyonluğun en çok sevindiğim yanı Kerem Tunçeri. Zamanında Efes'de kendini sevdirememişti bir türlü. Şimdi Efes şampiyon olurken en beğenilen oyunculardan biri.

Maçtan sonra yaşanan olaylarsa tam bir rezalet. Bir sezon da şampiyon olamayın kardeşim niye dalıyorsunuz böyle. Spor yüzünden kavga etmeyi hiçbir zaman anlamadım, anlayamayacağım da...

15 Haziran 2009 Pazartesi

Sonunda Başardı


96 draftının çıkardığı en başarılı oyuncu. 2. oyucu sıfatıyla kazandığı 3 şampiyonluğun ardından Shaq'ın takımdan ayrılmasıyla başlamıştı onun için soru işaretleri. Kendi başına şampiyon olabilecek kadar iyi mi? Yalnız kaldığı ilk sezonda Play-Off göremedi. Ondan sonraki sezonlardaysa sürekli NBA tarihine geçecek birşeyler yaptı. Onca sayı rekorları kırdı, takımıa maç kazandırmak için herşeyi yaptı. İki sezon ilk turda elendikten sonra geçen yıl finale kadar çıktı. Finalleri kaybedince yine liderliği sorgulanmaya başladı. Ve bu yıla başladı Kobe, olimpiyat altın madalyasıa sahip biri olarak. Batı'da arkalarındaki mücadele çok çetindi. Onlarsa bu mücadeleyle fazla haşır neşir olmadan önden önden gittiler sezonda. Başrolde Kobe vardı. Geçen yılki MVP ödülünden sonra bu yıl 2. kapattı oylamayı. Play-Off'da ilk turu rahat geçti Kobe ve arkadaşları. Sorun 2. turda başladı. Önemli eksikleri bulunan Rockets'a karşı 7 maçta seriyi kazanabilmeleri konferans finalleri için birçok soru işareti oluşturuyordu. Kobe yine sorgulanırken bu Lakers'ın Denver karşısında ne yapacağı merak ediliyordu. İlk maçtan sonra bütün soru işaretleri kalktı. Kobe mükemmel liderliğiyle önce Batı şampiyonluğunu sonraysa NBA şampiyonluğuna ulaştı Lakers. 2. turdan sonra sorgulanan Kobe'nin konferans finallerindeki ortalamaları 34-6-6, final serisindeki ortalamaları ise 32-5.5-7 idi. Finaller MVP'si olduğundan kimsenin şüphesi yoktu. Kariyerinde eksik olan en önemli şeylerden birini ekledi Kobe başarı müzesine. Şampiyon Lakers, Finallerin En Değerli Oyuncusu KOBE BRYANT.

14 Haziran 2009 Pazar

Tatil


Eveeet bu akşam itibariyle Antalya'ya doğru yola çıkıyorum. Bir haftalığına internetle haşır neşir olacağımı sanmıyorum. Dünyada olan biteni gazetelerden öğreniriz artık. Eh arada Tv'ye bakmayı da ihmal etmeyiz. Bu gece yolda olacağım için Nba finalleri ve Bbl finallerinin 5.maçlarını kaçıracağım. Bir şekilde telefondan öğreniriz maçların sonucunu. Tatile çıkmadan dizileri de tamamladık, sınıfımızı da geçtik. Herşey hazır.

Eh bizim tatil işi de blogda bir ara gerektiriyor. Bir hafta yokum diyorum ancak ondan sonra da net aleminden kopuk olarak yazlığa gitme ihtimalim var. Pası blogdaki diğer yazar arkadaşlara atıyorum ve minimum süreyl bir haftalığına inzivaya çekiliyorum. Haydi kolay gele herkese.. Kendinize iyi bakın..
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...