9 Ağustos 2008 Cumartesi

Olimpiyat ve Google
Google özel günlerde logosunda çeşitli tasarımlar yapıyor ve zaman zaman ortaya oldukça enteresan ve ilginç figürler çıkıyordu.

Google olipiyatlar için son üç gündüe üç ayrı tasarım ile karşımıza çıktı.
Cuma günü açılış gününde bayraklı logo yayındaydı,
Bugün olimpiyatlarda yer alan spor dallarından bisiklet kullanıldı
ve önümüzdeki 24 saat boyunca da halter Google'ın logosunda yer alacak..

Her gün ayrı logo mu olacak bilemiyorum ama göze hoş geldiği ortada. Bakalım ilerleyen günlerde nasıl tasarımlarla çıkacaklar karşımıza..

İlk Madalya Halter'den


2008 Pekin Yaz Olimpiyat Oyunları bayanlar 48 kg Halter mücadelesi az önce sonuçlandı. Türk Olimpiyat Takımı ilk madalyasını Sibel Özkan ile kazandı. Sibel Özkan gümüş madalya alarak Türkiye'ye ilk madalyayı getiren isim oldu.

Çin'li Chen Xıexıa evinde oldukça başarılı bir performans sergiledi ve geçtiğimiz olimpiyatlarda Nurcan'a ait olan olimpiyat rekorunu da kırarak altın amdalyanın sahibi oldu. Son şampiyon Nurcan Taylan ise sıfır çekti.

İlk madalyamızı aldık böylelikle. Hayırlı olsun. Umarım katıldığımız diğer branşlarda da başarılı sonuçlar elde eder sporcularımız.

Diziler Hakkında...


Kanal D ekranlarında yaz başında yayınlanmaya başlayan Hepimiz Birimiz İçin adlı dizi çok geçmeden finalini yapıp ekranlara veda etti. Aslında diziyi takip ettiğimden değil ancak Türkiye'de özellikle yaz döneminde çokça dizi yayına giriyor ve ne olup ne bittiğini akvrayamadan final bölümleri çekiliveriyor.

Aslında yaz dizilerinin ömrü kısa olur içlerinden parmakla sayılabilecek kadar dizi çıkar ve uzun soluklu olarak devam eder. Tabi ki devamlılık beklemek zor ancak iki-üç hafta ile sınırlı kalınacaksa da diziye hiç başlanmasın. Yada bi 10 bölmlük kontrat yaparsın miumum bu süre içinde yayınlarsın planlı programlı olur bu tip şeylerde.

Yaz dönemi olduğundan ve çoluk-çocuk kesiminin evlerde tv başında olduğu tahmin edilip bir çok sihir-olağanüstü şeyler barındıran diziler ekrana gelmeyi sürdürüyor. Kanal 1 iki yeni diziyle bu kategoride adını yeni duyuran kanal. Tabi bir yıldır süre gelen bir Fox iğrençliği var ki anlatamam. Kanalın iğrenç -evet başka türlü tarifi yok- bir dizisi var Bez Bebek adında ve 24 saat kanalda yayın yapıyor neredeyse. Bu tip diziler yapılacağına daha kaliteli ve gerçeğe yakın birşeyler yapılsın da izleyen minikler dizileri gerçekle karıştırmasın ve gelişimlerini bozmasın.

Şu yaz döneminde adam akıllı izlediğim iki dizi var. Biri sırf tanıtımını beğenerek izlemeye başladığım sonra eğlenceli hoş bir dizi olarak devam ettiğim Cesaretin Var mı Aşka ve Kanal D'nin bir diğer dizisi Düğün Şarkıcısı.

Yayına giren diğer dizilerinde içinden uzun soluklu diziler çıkar elbet ama benim en çok dikkatimi çeken bu iki yapım oldu. Ha birde Küçük Kadınlar var ama onun da ilk 3-4 bölümünü kaçırdığım için bazen konuyu yakalamakta zorlanıyorum..

Neyse bakalım yeni sezon için ekrandaki 100 küsür dizinin kaçı ile devam edilecek kaçı finalini yapıp veda edecek.

Pekin 082008 Pekin Yaz Olimpiyat Oyunları düzenlenen açılış seramonisi ile resmen start aldı. Yaklaşık 1.5 saat sonra Halter'de Nurcan Taylan ve Sibel Özkan ile Halter'de ilk altın amdalya mücadelemizi vereceğiz Türk Olimpiyat Takımı olarak.

Olimpiyatları takip edebilmenin en nihayi yollarından biri Tv. Eh Türkiye'de Trt bu işi layığıyla yapacak gibi gözüküyor. 16 gün 24 saat aralıksız olimpiyat oyunlarını canlı veya bant olarak bizlere aktaracaklar. Bir başka tercih ise Digiturk ve D-Smart'tan yayın yapan Eurosport olacak.

Trt-3'ün 2 günlük programı şu şekilde..

Cumartesi:
04:28 - TRT-3 Açılış
04:30 - Stüdyo Pekin

05:00 - Pekin Olimpiyat Oyunları 48 Kg. Byn. Halter

06:40 - Pekin Olimpiyat Oyunları Byn. Voleybol Karşılaşması "İtalya-Rusya"
08:10 - Pekin Olimpiyat Oyunları Byn. Hentbol Karşılaşması "Macaristan-İsveç"

09:30 - Pekin Olimpiyat Oyunları Byn. Voleybol Karşılaşması "Polonya-Küba"

11:00 - Pekin Olimpiyat Oyunları Plaj Voleybolu"Brezilya-Angola"
12:00 - Pekin Olimpiyat Oyunları Byn. Futbol Karşılaşması "Nijerya-Almanya"

13:45 - Pekin Olimpiyat Oyunları Yüzme

16:30 - Pekin Olimpiyat Oyunları -Judo

17:00 - Pekin Olimpiyat Oyunları Byn. Voleybol Karşılaşması "Japonya-ABD"

18:30 - Stüdyo Pekin
19:00 - Pekin Olimpiyat Oyunları Byn. Voleybol Karşılaşması "Cezayir-Brezilya"

20:30 - Pekin Olimpiyat Oyunları Eskrim "Bireysel Kılıç"
22:00 - Pekin Olimpiyat Oyunları Byn. Voleybol Karşılaşması "Venezuela-Çin"
23:30 - Pekin Olimpiyat Oyunları Byn. Basketbol Karşılaşması "İspanya-Çin"

01:15 - Pekin Olimpiyat Oyunları Byn.Basketbol Karşılaşması"Rusya-Letonya"

02:45 - Pekin Olimpiyat Oyunları Plaj Voleybolu"Brezilya-Gürcistan"
03:30 - Pekin Olimpiyat Oyunları -Özet

04:30 - İstiklal Marşı Ve Kapanış


Pazar:

04:28 - TRT-3 Açılış

04:30 - Stüdyo Pekin

05:00 - Pekin Olimpiyat Oyunları Yüzme
06:30 - Pekin Olimpiyat Oyunları Plaj Voleybolu

07:00 - Pekin Olimpiyat Oyunları Erk. Voleybol Karşılaşması "İtalya-Japonya"

08:30 - Stüdyo Pekin

09:30 - Pekin Olimpiyat Oyunları 3m Byn. Senkronize Atlama
10:45 - Pekin Olimpiyat Oyunları Erk. Voleybol Karşılaşması "Sırbistan-Rusya"

11:45 - Pekin Olimpiyat Oyunları Erk. Basketbol Karşılaşması "Litvanya-Arjantin"

13:30 - Pekin Olimpiyat Oyunları Yüzme

16:30 - Pekin Olimpiyat Oyunları -Judo

17:15 - Pekin Olimpiyat Oyunları Erk. Basketbol Karşılaşması "ABD-Çin"

19:00 - Stüdyo Pekin

19:30 - Pekin Olimpiyat Oyunları Erk. Futbol Karşılaşması "Yeni Zelanda-Brezilya"

21:00 - Pekin Olimpiyat Oyunları Yüzme

22:30 - Pekin Olimpiyat Oyunları Erk. Voleybol Karşılaşması "Polonya-Almanya"

00:00 - Pekin Olimpiyat Oyunları Erk. Basketbol Karşılaşması "İspanya-Yunanistan"

01:45 - Pekin Olimpiyat Oyunları - Okçuluk

03:30 - Pekin Olimpiyat Oyunları -Özet

04:30 - İstiklal Marşı Ve Kapanış

Smith - Grizzlies ?


Sınırlı Fa konumundaki Josh Smith'in Memphis'in 58 milyon $'lık teklifine 'evet' dediği belirtildi kaynaklar tarafından. Kontratın yılı ile ilgili bir bilgi yok ama muhtemelen 4 veya 5 yıllıktır.

İşin ilginç tarafı Josh Smith için neden Batı'yı tercih etti. Elton Brand gibi bir isim bile Batı'dan Doğu Yakası'na geçti play-off başarısı için. Sorulacak soru Smith gibi zaten geçen yıl Celtics karşısında önemli işler yapmış oyunun iki yönünde de etkili olabilen yetenekli bir ismin zorlu Batı'ya ve Memphis'e neden 'evet' demiş olması.

Hawks muhtemelen smith gibi bir oyuncuyu elinden kaçırmayacak ve kontratı karşılayacaktır şu durumda..

Edit: Mesajı 3 saat önce atmıştım ki Hawks tarafından Smith'in 5 yıl 58 milyon $'lık kontratla takımlarında kalacağı açıklanmış..

J-will Clippers'ta


J-Will için off-season'un başından beri senaryolar üretiliyor ortaya yeni dedikodular, duyumlar çıkıyordu. Avrupa'ya mı gidecek yoksa Nba'de yoluna devam mı edecek derken off-season'un en hareketli takımı olan Clippers ile anlaştı J-Will.

Clippers cidden iyi bir off-season geçiriyor. Magette ve Brand gibi iki yıldız ismini kaybetmesine rağmen takıma Baron Davis, Marcus Camby, Eric Gordon, Ricky Davis ve Steve Novak gibi isimleri katan Clippers son olarak Jason Williams'ı alarak takım adına gayet yararlı bir hamle yaptı.

Jason Williams şu yaştan sonra iyi bir ilk beş pg'si olamaz. Miami'de dökülmekteydi zaten özellikle ikinci yarılarda. Clippers'ta Baron Davis'in arkasında hem yeterli süreyi bulabilecektir hemde zaman zaman Baron ile oynayarak onun yükünü hafifletecektir. J-Will ayrıca Baron'un arkasında oldukça iyi duracaktır.

Bakalım Clippers elden giden yıldızlar yeni gelen isimler ile Batı'da play-off yarışında kendine nerede yer bulabilecek..

Avrupa YakasıAvrupa Yakası'nda yeni sezon öncesi iki yaprak dökümü yaşanmıştı. Dizide ilk sezondan beri bulunan Hümeyra - İffet - ve Vural Çelik - Kubilay - diziden ayrılmıştı. Son iki sezondur kadrosunda yerinde değişikliklerle zirvedeki yerini bırakmayan Avrupa Yakası'nın geçen sezonun ardından yeni kana iyiden iyiye ihtiyaç duyuluyordu..

Ve bomba Ata Demirer ile patlamış gibi gözüküyor. Takip ettiğim bir çok yazar-site vs Ata Demirer'in diziye geri döneceğini belirtti. Eh artık dizi yine rayına oturur bu sezon. Volkan-sacit-Burhan arasında yaşanacak diyalogları merakla bekliyorum.

Bu arada ortaya atılan Şener Şen iddiası da var ama onu da duyduğuma göre Gülse Birsel yalanlamış. Şimdiden hayırlı olsun Ata Demirer ve Avrupa Yakası için. Yeni sezonda yine takipçisiyiz..

7 Ağustos 2008 Perşembe

Best Quotes #3Unutulmaz Replikler dizisini biraz aksattım farkındaymı o yüzden şimdiden özür dilerim.

Sıradaki film; Troy..

Priam: I have endured what no one on earth has endured before. I just kissed the hands of the man who killed my son.

Achilles: Priam?

-------------------

Achilles: Go home, prince. Drink some wine, make love to your wife. Tomorrow, we'll have our war.

Hector: You speak of war as if it's a game. But how many wives wait at Troy's gates for husbands they'll never see again?

Achilles: Perhaps your brother can comfort them. I hear he's good at charming other men's wives.

------------------

Achilles: Do you know what's there,beyond that beach?Immortality!!Take it!!It's yourss..

Best Quotes #1 , #2

Heat 2008-09 ScheduleNba'de 2008-09 sezonu fikstür çekimi yapıldı. Eh bizde Heat taraftarı olduğumuza göre fikstürümüzü paylaşalım hemen.

Heat'in 2008-09 sezonu fikstürüne buradan ulaşabilirsiniz.

Bu arada yılın en çok merak edilen günü olan Christmas Day'de ise bu sezon yine bir La Lakers maçı yer alıyor.

Neol gününde son finalistler Lakers ve Celtics Staples Center'da karşı karşıya gelirken, Spurs ise Arizona'da Suns karşısına çıkacak.

BBL'de Fikstür Çekildi


Beko Basketbol Ligi'nde 2008-09 sezonu fikstür çekimi yapıldı. Tüm takımlar için iyi bir sezon olur umarım..

Yeni sezon fikstürüne ulaşak için..

Semih Şentürk


Fenerbahçe dün geceki maçta Mtk'yı deplasmanda 5-0 gibi farklı bir skorla mağlup ederek 3. ön eleme turuna yükseldi Şampiyonlar Ligi'nde. Semih ise attığı 4 gol ile klasını konuşturdu yine..
Fenerbahçe'de senelerce yedek bekledi. Geçen sezon sayılı maçta ilk 11 başlamasına karşın gol krallığını elde etti. Milli takımda da en kritik gollere imza atan yine Semih'ti. Dün gece de bir santrafordan ne bekleniyorsa yerine getirdi. Özellikle 2. golü jeneriklik bir goldü Semih'in.
Bu sezon yine fırtına gibi esecek Semih. Şimdiden belli etti..

Boykins Blogna'da


Geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında son olarak Bobcats forması giyen tecrübeli guard Earl Boykins'te bu sezon modaya uyanlardan ve Avrupa'yı tercih edenler listesine adını yazdıranlardan biri oldu.
Virtus Bologna takımına transfer olan Boykins yıllık 3.5 milyon $'lık ücreti ile İtalya Ligi'nin en pahalı oyuncusu konumunda olacak.
Eeal Boykins'in lider bir kişiliği yok bana göre. Takıma tecrübesiyle verebileceği katkıyı verir ancak takımı taşıma ateşleme konusunda bir liderlik gösterebileceğini düşünmüyorum. Yine de başarılı olacak kapasitesi var ama ilerleyen yaşı önemli bir sorun onun için. Bakalım nasıl bir sezon geçirecek ve sonunda tekrar Nba yolunu tutacak mı ?

5 Ağustos 2008 Salı

Pargo - Spurs ?


Hornets'te geçtiğimiz sezon oldukça başarılı maçlar çıkartan ve hem Paul'u hemde zaman zaman Mo-Pete'i yedekleyebilen ve benchten ekstra katkılarla maçın seyrini değiştirebilen bir isim Pargo.
Şu sıralar çıkan dedikodular dahilinde Spurs'le bir flörtünün olduğu söylenmekte. Henüz anlaşma kesin değil ancak Hornets'in Pargo'yu elde tutma şansı halen sürmekte. Hornets'in kadro yapısında önemli bir isim Pargo. Aslında yaz başında bakıldığında Hornetes'in tek problemi Pargo'nun opsiyonu gibi gözükmekteydi ki elde tutacaklarını da düşünüyorum ben. Posey ile 4 yıllık anlaştılar ve eğer Posey'i Pargo yerine koymak gibi bir düşünceleri varsa hayalini bile kurmasınlar derim.
Spurs açısından bakacak olursak Spurs sistemine de oldukça yarayan bir yapıda Pargo. Parker'ı yedekleyebileceği gibi Parker ile aynı anda sahada olarak Parker'ı maç esnasında diri tutabilir. Bakalım Pargo gelecek yıl hangi forma ile kariyerine devam edecek..

Kinsey Cavs'taGeçtiğimiz sezonu Fenerbahçe Ülker'de tamamlayan Tarence Kinsry Cleveland ile anlaşmış. Cleveland Gm'si Danny Ferry kontratın detaylarını açıklamamış.

Cleveland için oldukça verimli bir hamle olabilir Kinsey. Gibson'u ve West'i yedekleyebilecek kapasitesi var. Hatta Gibson'dan fiziği ile öne dahi çıkabilir. Pg ve Sg rollerine rahatlıkla soyunabilir burada. Tek sorun dış şutu. Nba'de tutunmak istiyor ise muhakkak şutunu geliştirmesi lazım. Yine takımda belli başlı skorerler varken oyunun pas yönüne de ağırlık vermesi de onun için oldukça iyi olacaktır.

4 Ağustos 2008 Pazartesi

Reklamlar #3


Daha önce Reklamlar başlığı altında genelde eleştrilerimi belirtmiştim. Ancak son dönemde tv'de vazgeçilmezim olan NtvSpor'un reklamları o kadar güzel ki..
Son olarak dün aldığım Cnbc-E dergide bir Ntv Spor reklamını gördüm. Şu an sloganı pek hatırlamıyorum ama resim oldukça ilginçti. Olimpiyatlarda jimnastik yapan bir sporcuya uzatılan NtvSpor logolu bir mikrofon. Olimpiyatları en yakından takip ediyoruz mesajı başka nasıl verilebilir ki..
Sonrasında Nihat Kahveci ile yapılan yine oldukça ilginç bir reklam vardı. En doğru haber sloganı kullanılmıştı buradada. Daha öncesinde ise 'Her An Herşey Olabilir' başlıklı bir dizi reklamları vardı ki o da gerçekten harikaydı.

Arroyo Maccabi'de


Daha öcne Jason Williams'a 2.5 milyn avro öneren ancak yanıt alamayan Maccabi Tel-Aviv bir diğer Nba oyuncusu Carlos Arroyo ile 3 yıllığına anlaştı.
Son dönemde Nba-Avrupa transfer piyasası büyük hareketlilik yaşıyordu ve oyuncular değerinden fazla kontratlar imzalayarak Avrupa yolunu tutuyordu. Arroyo transferi Avrupa'da bu sezon yapılan en akılcı hamlelerden biri. Nba'de bir sezon dışında pek dikiş tutturamayan Arroyo Avrupa arenasında daha başarılı olabilir. Alacağı parada öyle aman aman bir fiyat değil. 2.5 milyon $. Maccabi için oldukça olumlu bir hamle..

J-Will - Suns ?


Geçtiğimiz sezon ortasında çok konuşulan bir takasla Suns yolunu tutan Shaq, Miami Heat'te 2 yıl önce şampiyonluk yaşadığı takım arkadaşı Jason Williams'ı Suns'ta görmek istediğini belirtmiş. Eh Suns'a da lazım iyi-kötü bir pg. Livingston ile ilgilenilmişti yaz başında ancak sakatlığı engel olmuştu.
Bu yuaz Maccabi ile de adı geçen Jason Williams'ın gelecek sezon nerede forma giyeceği hala belli değil. Bakalım Williams hakkındaki dedikodular ne zaman son bulacak.

Four RoomsFour Rooms uzun zamandır izlemek istediğim bir filmdi. Dört ayrı yönetmen tarafından çekilmiş oldukça iyi bir yapım olduğunu duymuştum ancak hiç bir yerde bulamamıştım filmi.

Dün Cnbc-e dergi aldığımda Ağustos ayının yayın akışında bu filminde olduğunu gördüm. 11 Ağustos 22.00'da Four Rooms. Sizde kaçırmayın derim.

Yok Artık Olympiakos


Malum yazlıkta olmam sebebiyle fazla internete bakabilme şansım olmuyor şu günlerde. Geçtiğimiz gün gazetelerin 4 büyükler pardon spor sayfalarını okurken gözüme bir haber ilişti James-Olympiakos ile ilgili.
Haber oldukça ilginç. Nets-Knicks gibi daha bir çok takımın salary planları yaptığı 2010 yılında bilindiği üzere bir çok yıldız isim serbest kalacak. Bu oyuncu piyasasının en gözdesi ise şüphesiz LeBron James olacak. Gazete haberine göre bu sene flaş transferlere imza atan Olympiakos'un 2010 yılında James'i transfer etmek istediği. Şimdilik sadece duyum ancak 2010 geldiğinde ne olur kestirmek zor hele şu seneki değişen dengelerden sonra.

Ep World Cup 08


Efes Pilsen World Cup 7 bu sezon Konya'da yapılacak. İlk 4 ayağı İstanbul'da yapılan sonrasında ise Anadolu'nun güzide kentleri İzmir ve Ankara'ya taşınan turnuva bu sezon ise Konya'da yapılacak. 28-30 Ağustos tarihlerinde başlayacak turnuva hakkında bilgilere ulaşmak için resmi sitesine ulaşmanız yeterli.
Turnuvaya Türkiye dahil 4 takım katılacak. Benim en çok merak ettiğim takım İngiltere olacak katılanlar arasından. Diğer iki takım ise Portekiz ve Bosna Hersek. Avrupa Şampiyonası Elemeleri öncesinde 4 takım içinde umarım iyi bir hazırlık turnuvası olur.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...