30 Ocak 2010 Cumartesi

Artık O da Bir All-Star

Florida'nın üstüste 2. şampiyonluğundan beri takip ediyorum bu adamı. Yao Ming'in sakatlanmadan bir sezon bitirebilmesi ihtimalini göz önünde bulundurursak gelecekte ligin en iyi 3 pivotundan biri olacaktır. Bunu çaylak sezonunda dahi diyordum. Ama pek taraftar bulamıyordum kendime. Lig tarihinin en güçlü draftlarından birinin 3 numarası olsa da bütün çaylak sezonunda -sahaya adım atmayan- Greg Oden'dan daha az gündemdeydi.

İlk sezonunda bomboş takımda at koşturan Durant yerine yılın çaylağı olmasını savunmuştum ama olmadı. Koçların seçtiği çaylak takımlarına en fazla oy alarak giren isim olmuştu yine de. Sonrasında Play-Off'ta o senenin en büyük şampiyonluk adayı Celtics'i epey terleten takımın bu başarısında büyük pay sahibi oldu.

İkinci senesini pek takip edemesem de çaylak yılının üstüne koyduğunu görme fırsatım oldu. Bu yılsa Hawks'ın müthiş çıkışında hücumdaki güvenilir elleri [%57 şut yüzdesi- %78 serbest atış yüzdesi (o bir pivot)] ve savunmadaki yeriyle büyük bir paya sahip. Bunun ödülünü de All-Star olarak aldı.

Performans olarak kendisinden çok ilerdeki Lee'nin yerine seçilmesi, All-Star'ı ruhu Shaq'ın yerine Doğu'daki pivot pozisyonuna oturması, Hawks'dan seçilen 2. oyuncu olarak Josh Smith'in önünü tıkaması vs vs... Bu tip eleştirileri ben de yaptım ama yaptığım eleştiri dünde kaldı. Seçimlerin açıklandığı günde. Bu dakikadan sonra bu seçimi eleştirmek sadece boş bir iş olacaktır. Sonuçta seçilen bir oyuncunun kadrodan çıkarılması gibi bir olay yok. Bu yüzden bu tip yorumlar bu dakikadan sonra birşey ifade etmiyor.

İleride 2010 All Star'ı yazarken seçilmeyenleri yazmayacağız, seçilenleri yazacağız sadece. Al Horford da All-Star maçları tarihinde yerini 3. sezonundayken alacak. Dominik Cumhuriyeti topraklarının NBA'e hediyesi Al Horford artık bir All-Star. Bu kararı beğenmemeyi tercih etsek de...

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...