22 Ocak 2010 Cuma

Inglourious Basterds


Sinemada gitmek istiyordum kısmet olmadı, öss derdine bir türlü indirip izlemedim de filmi ama çok merak ediyordum. Bugün toplu halde arkadaşlarla cafe'ye gittik ve orada dvd'sini bulunca hemen izlemeye koyulduk.

Öncelikle büyük beklentilerim vardı film başlamadan. Neticesinde Tarantino filmi izliyoruz. Ki o 20-25 dakikalık diyalog orgazmı yapan ilk sahnenin ardından beklentilerim arttı. O ilk 25 dakikası cidden enfes filmin. Gittikçe artan bir gerilim ve ustalıkla kameranın açısı ile saklanan Yahudileri görmek büyük bir gerilime yol açıyordu.


O ilk sahnenin ardından filmin geri kalanı için bkelentilerim çok yükseldi ancak tam anlamıyla beklentilerimi karşılayamadı. Pulp Fiction, Kill Bill gibi filmlerinden sonra daha sivri zeka bir son beklerdim ancak her şey tahmin ettiğim gibi sonlandı. Belki de bu yüzden beklentilerimin altında kaldı. Tarantino'dan bir sürpriz bekliyordum belki de...

Tabi filmde Yahudi Düşmanı genarali canlandıran Christoph Waltz filmi Brad Pitt'in elinden adeta çalmış. Performansı ve ses tonuyl büyüledi beni. Filmin müzikleri de yine çok iyiydi. Tarantino bu konuda da yine hakkını sonuna kadar vermiş.

Grup içinde izleyince kaçırdığım sahneler olmadı da değil. Bu yüzden boş bir zamanımda kesinlikle bir kez daha izlemeyi düşünüyorum. İzlenilesi bir film zaten... Adam yine yapmış, diyecek söz yok...

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...