15 Şubat 2009 Pazar

All-Star: Saturday Night

Haier Shooting Stars

Cumartesi Gecesi yarışmaları Takım Şut yarışması ile start aldı. Benim için bu yarışmanın pek bir önemi zevki yok. Kazananı orta sahadan atılan şut belirliyor. Oraya kadar 10 saniyede bile gelseniz kazanamayabiliyorsunuz örneğini de dün kaşam gördük.

Kaç senedir oynanıyor bu oyun ama takımların değiştiğini hiç görmedim. Hatta katılan isimler bile nadiren değişiyor. Aptalca geliyor yarışma bana. Belki başka takımlarda katılsa daha ilgi çekici olabilir ama her sene La-Detroit-S.Antonio-Phoenix. Bu dört takımdan başka bu oyunu oynayan yok.

Bu sene orta sahadan en çabuk isabet bula ntakım Detroit oldu ve yarışmayı kazandı. Seneye lütfen ya kaldırın yada alternatif takımlar sunun.

PlayStation Skills Challenge


Bir önceki yarışmaya göre gayet zevkli bir yarışma Skills Challenge. Bir-iki sene öncesi Kobe-LeBron-Wade gibi isimler birbirleriyle karşılaşırken bu seneki isimlerin bunlara nazaran sönük kalması kötü oldu. Üstüne ben katılımcılar arasında son şampiyon Deron'u da görmek isterdim.

İlk turda Parker'ın rezil derecesini seyrettikten sonra üstüne Mo-Will'de kazanmamak adına oynayınca finale Harris ve Rose kaldı. Yarışma öncesinde de 4 isimden Rose'u favori olarak görüyordum kendimce ve kazanmasına sevindim.

Foot Locker 3-Points Shootout


Yarışma öncesi herkesin favorisi Kapono idi. Eh adamın neler yapabildiğini gördük geçtiğimiz iki yıl boyunca. Üstüne üstlük antrenmanlarda yaptığı denemelerde 30 da 28 attığı videolarıda mevcut. Üçüncü kez kazanması kimseyi şaşırtmazdı.. Bense biraz apaçilik yaparak Kapono yerine Cook'un kazanmasını istedim ve kazandı da bizim bücür.

İlk turda Bibby'nin finale çıkabileceğini düşünüyordum ama kötü bir performans sergiledi. Danny Granger ve Roger Mason'da vasat bir performans sergiledi. Kapono beklentilerin çok çok altında kaldı ilk turda ama yine de 16 puanla final turuna çıkmayı bildi. Cook 18 puan ile ilk turun en başarılı ismiydi.

Final turunda en düşük puanı aldığından ilk yarışam isim Kapono oldu. 14 puan alarak etabı tamamladı. Kapono tek kelime ile hayal kırıklığı yaratmıştı. Kimin kazanacağının da bir önemi kalmamıştı. Kapono beklenmedik bir performansla noktaladı finali. Ardından gelen Lewis son renkli topta isabeti bulmasa Kapono'nun da gerisinde kalacaktı. Nitekim Cook'ta son etapta yüzdeli atarak 15 puana ulaştı. Yarışmanın kötü bir yarışma olduğu Kapono'nun az kalsın 14 puan ile şampiyon olacaktı.

15'er puan elde eden Lewis ve Cook bir kez daha sahne aldı ve Cook rahat bir şekilde bu kez şampiyonluğa ulaştı.

Sprite Slam Dunk Contest

Çok çok iyi bir gece değildi biz ekran karşısındakiler için ve smaç yarışmasında bir heyecan bir tat aranıyordu. Howard-Nate-Rudy-Jr. Smaç yarışmasına katılacak ilk Avrupa'lı olan Rudy'nin neler yapabileceğini görmek istiyordum. Bir aydır reklamları dönen Howard'ın nasıl bir sürpriz yapacağını mera kediyordum. Jr ve Nate fazla ilgimi çekmiyordu bu yarışma için.

Jr ile başladık geceye. Basit bir smaçla geçti ilk hakkında. Ardından gelen Rudy gecenin en iyi üç smacından birine imza attı. O an gördük ki yine rezil bir jüri vardı. Yarışmanın başından itibaren kısa ile uzunu finalde karşılaştırmak için ellerinden geleni yaptılar ve sonuca ulaştılar. Nate'de kısmen basit bir smaçla ilk hakkını geçerken Howard gayet güzel bir smaçla mesjaı veriyordu.

İkinci turda Rudy-Gasol işbirliği olağanüstüydü. İlk denemde smaç yapılabilse belki çok daha fazla puanı ha kederdi ama jüri işte. Ardından gelen Jr'da beş-altı denemenin sonucunda smacı vurabildi. Verilen puanlardan finale kalan isim belliydi zaten ama hala aranan tat bulunamamıştı.
Nate'in Chandler'In sırtından zıplayarak vurduğu smaç gecenin en kötü smaçlarından biriydi. Ayıptır yahu. Final performansına geleceğim ama hak etmeden adam çıktı finale bu smacın ardından.

Gel gelelim Howard show'una başladı ikinci hakkında. Öncelikle 'Superman' lakabının hakkını verircesine bir telefon kulübesine giren ve pelerinini takan Howard getirttiği pota ile bir hayli yükseğe smacını vurdu. O ana kadar kasvet içinde geçen geceye bir renk gelmişti.

Final turunda jüri istediğini elde etmiş ve kısa ile uzunu karşı karşıya getirmeyi başarmıştı. Eğlenceli sempatik tavırlarına diyecek sözüm yok bu ikilinin ancak orada Nate yerine Rudy'nin olmasını isterdim.

Nate ilk hakkında basit bir Reverse pump smacı ile ilk hakkını tamamladı. Kısa boyu sayesinde etkileyici bir görüntü oluştu ancak zor bir smaç değildi. Ardından sahne alan Howard ise gecenin en iyi smacına imza attı. Panyanın kenarına çarptırdığı topu alçak-posttan yakalayıp smaçlayan Howard yine yaptı yapacağını.

İkinci haklara sıra geldiğinde sahada hem pelerini ile Howard ve Nate vardı. Howard pota altında durunca neler olacağını anladık. Nate üzerinden uçacaktı. Howard'ın omzundan hafif destek alsa da ben beğendim yaptığı smacı ve ardından sergilediği dans show'unu. Howard'ın serbest atış çizgisinden vurduğu smaç bir önceki smacın gölgesinde kaldı. Kazananı telefon ve internet yoluyla yapılan oylama belirleyecekti. Oyların %52'sini alan Nate Robinson yarışmayı ikinci kez kazandı. Haksızlık ile finale çıkan Nate finaldeki başarılı performansı ile birinciliği aldı.

Smaç yarışmasına damga vuran olay ise bu dört isimden değilde kenarda oturan LeBron'dan geldi. Tnt'nin yaptığı röportajda James gelecek seneye smaç yarışmasına katılmak istediğini söylüyordu. Bu açıklama neredeyse yarışmayı gölgeledi.


Ve gönüllerin şampiyonu.. Rudy Fernandez yarışmaya damgasını vuran isimdi şüphesiz. Finale kalsa neler yapacaktı görmek isterdim.

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...