8 Ekim 2010 Cuma

Genç Pivotlara Övgü


Nba'de bu sezon ilk yılını geçirecek olan iki pivotumuz Semih Erden ve Ömer Aşık ile ilgili Amerikan basınında şimdiden övgü dolu sözler yazılıp çizilmeye başlandı.

Semih Erden iki gece önce Sixers maçında 24 dakika ile Celtics'te en çok sahada kalan isim olurken 13 sayı 5 ribaunt ve 2 blokla oldukça verimli bir performans sergilemişti. Bugün oynanan Nets maçından sonra açıklamalarda bulunan Semih 'Elimden geleni yapmaya hazırım. Önümde Shaq, Perkins ve Jermaine gibi kaliteli uzunlar var ve benim bu isimlerden öğreneceğim çok şey var.' diye konuştu. Ayrıca Sixers maçında heyecanını bir kenara bırakarak verimli oynamaya çalıştığını belirtti.

Semih'e özellikle aynı pozisyonda oynayan ve Nba'in renkli yüzü Shaq'tan da övgüler geldi. Semih'i kardeşi gibi gördüğünü belirten Shaq, Garnett ile beraber Semih'e öğretecek çok şeyleri olduğunu belirtti. Celtics koçu Doc Rivers'ta Semih'i yüksek basketbol bilgisi (!) konusunda öven isimlerdendi.
Ayrıca Semih gibi Chicago forması altında şu ana kadar iki maça çıkan Ömer'de övgü alan isimler arasında. Nba.com'da yazılan ve iki pivotumuzu öven 'Genç Türkler Yardıma Geldi' başlıklı makalede de Bulls Gm'sinin Ömer hakkında şu sözleri bulunuyor. 'Ömer'in NBA'de çok parlak bir geleceğinin olduğunu düşünmemizi sağlayan en büyük neden yeteneği ve karakteri. Ömer, çalışma ahlakı en üst düzeyde olan harika bir çocuk. Sürekli öğrenmek istiyor ve kendisini geliştiriyor. O yüzden bu ligde başarılı olacağına inanıyorum.'

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...